aszunia

Dołączył: 07 Sie 2005
Posty: 43

PostWysłany: Pon 1:48, 15 Sie 2005    Temat postu: Memoriał Huberta Wagnera

Reprezentacja Holandii zwyciężyła w 3. Międzynarodowym Memoriale Huberta Wagnera w siatkówce mężczyzn. W meczu zamykającym w niedzielę rozgrywany w Olsztynie turniej "pomarańczowi" pokonali Polaków 3:2 (24:26, 25:17, 27:25, 17:25, 15:10).

Holendrzy po raz drugi triumfowali w organizowanym od trzech lat turnieju poświęconym Hubertowi Wagnerowi. Wcześniej zwyciężyli w pierwszej edycji olsztyńskiego turnieju.

Wówczas także wyprzedzili reprezentację Polski. W pierwszym Memoriale Polacy mogli pochwalić się wygraną w bezpośrednim pojedynku obu ekip.

Jak zakładał przed turniejem argentyński szkoleniowiec kadry Polski Raul Lozano, w każdym z meczów na boisku grał inny skład białoczerwonych. W niedzielę zabrakło między innymi środkowych - Wojciecha Grzyba i Łukasza Kadziewicza.

Pojawił się za to od początku Daniel Pliński, a także Arkadiusz Gołaś. Od pierwszej akcji piłki rozdzielał nominalny rozgrywający Paweł Zagumny.

Pierwszy set pokazał, że ekipę Raula Lozano czeka trudny mecz. Holendrzy szybko uzyskali siedmiopunktową przewagę. Dopiero seria doskonałych zagrywek Gołasia i znakomita gra w bloku Plińskiego wyprowadziły Polaków na prowadzenie. Decydujący dla losów tej części gry był blok Piotra Gruszki oraz błąd w ataku wyróżniającego się Kaya van Dijka.

Następny set, był już znacznie gorszy w wykonaniu polskiej reprezentacji. Holendrzy dominowali na parkiecie. Nie do zatrzymania był na środku Rob Bontje, silnymi zagrywkami i atakami ze skrzydeł bombardował Polaków van Dijk, a niemal w każdym elemencie bezbłędnie spisywał się kapitan gości Marco Klok, którego uznano najlepszym zagranicznym graczem turnieju oraz jego najwszechstronniejszy zawodnikiem.

Trzecia partia znów była bardzo zacięta. W końcówce gospodarze mieli piłkę setową, ale błąd w obronie Krzysztofa Ignaczaka, który pozwolił spaść piłce przed końcową linią boiska, doprowadził do wyrównania. Po chwili Robert Horstink zablokował atak Grzegorza Szymańskiego, a Michał Winiarski źle przyjął zagrywkę i zrobiło się 2:1 w setach dla Holandii.

W czwartym secie przewaga Polaków zaznaczyła się w połowie partii. Na skrzydłach, a także w środku boiska, brylował Gołaś. Dobrze funkcjonował polski blok. Świetnie w końcówce spisywał się Pliński, aktywny także w ataku.

Do wyrównania stanu meczu doprowadził Winiarski, który po wcześniejszej złej zagrywce van de Loo zaatakował lekko z lewego skrzydła. Piłka przetoczyła się po taśmie, spadając pod nogi van Dijka.

Pierwsze akcje tie-breaka przypominały to co zdarzyło się w sobotnim meczu Polaków z Chińczykami, gdy białoczerwoni szybko zdobyli trzy punkty, a potem konsekwentnie pilnowali zdobyczy punktowej.

W odróżnieniu od Chińczyków Holendrzy zdołali jednak odrobić straty, zdobywając ponadto najpierw dwu, a potem czteropunktową przewagę. Polacy zdołali jeszcze zbliżyć się do rywali dzięki wysiłkom Szymańskiego, Gołasia i Murka, którzy co chwila otrzymywali podania od Zagumnego.

W końcówce jednak nieskuteczne próby zatrzymania blokiem van Dijka, dobra obrona w wykonaniu Kloka i kończący mecz atak ze środka, którym popisał się Bontje, przypieczętowały porażkę reprezentacji Polski.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum o Lechu Poznań Strona Główna -> Siatkówka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)